Başkan Altay: “Konya Her Zaman Eserleriyle Konuşulan Bir Şehir”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli’ye kazandırılan Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılışını gerçekleştirdi. 

Konya’nın her zaman eserleriyle konuşulan bir şehir olduğunu belirten Başkan Altay, açılışını yaptıkları yarı olimpik yüzme havuzunun güncel bedelle 38 milyon liraya mal olduğunu söyledi. Ereğlilileri 2 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya mitingine davet eden Başkan Altay, “Biz Konya’nın ferasetine, Ereğlilerin ferasetine, Ereğlililerin Cumhurbaşkanımıza olan sevgilerini inanıyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli’ye kazandırılan Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun açılışı yapıldı.

Açılış programında konuşan MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, tesisin ilçeye kazandırılmasına emeği geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, “Uğur Başkanımız hem Ereğli’mize, hem 31 ilçemize hem de Hatay’a yaptığı hizmetlerle sadece bizim değil tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurdu. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Ereğli’mizde Büyükşehir Belediyemizin bir hizmetine daha şahitlik ediyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, personeline çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Ereğli’ye nice hizmetlerin kazandırılmasında da el birliğimizin, gönül birliğimizin devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“KONYA HER ZAMAN ESERLERİYLE KONUŞULUR”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, Konya’nın her zaman eserleriyle konuşulan bir şehir olduğunu belirterek, açılışını yapacakları yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun güncel bedelle 38 milyon liraya mal olduğunu dile getirdi.

“EREĞLİ’YE 877 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Kısa süre önce Ereğli Kent Meydanı’nda cephe iyileştirme projesinin başlangıcını yaptıklarını anımsatan Başkan Altay, “İnşallah tamamlandığında Ereğli’mizin tarihi dokusuna uygun bir hale gelmiş olacak. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Ereğli’mize çok önemli hizmetlerde bulunduk. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar güncel bedelle 877 milyon liralık yatırım yaptığımızı da dikkatinize sunmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

“KONYA, TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SPOR ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ OLACAK”

Başkan Altay konuşmasına şöyle devam etti: “Bu yüzme havuzumuzun girişinde bir şey yazıyor: Spor Konya. Biz, Konya’yı bir spor şehri yapmaya çalışıyoruz. Sadece tesislerle değil; yapmış olduğumuz organizasyonlarla da inşallah Konya, Türkiye’nin en önemli spor şehirlerinden birisi olacak. Geçtiğimiz yıl İslami Dayanışma Oyunları’yla Konya’da 55 ülkeden misafirlerimizi ağırladık. Şimdi, 2023 yılı Konya’nın Dünya Spor Başkenti olduğu bir yıl. Bu tesislerde yetişen çocuklarımız inşallah hem Konya’mızın hem ülkemizin gururu olacak. Şimdiden çocuklarımıza, şehrimize, hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“EREĞLİLERİN FERASETİNE İNANIYORUZ”

Ereğlilileri 2 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya mitingine davet eden Başkan Altay, 14 Mayıs seçimlerine değinerek, “Bir tarafta Cumhurbaşkanımız, sadece ülkemizin değil; Müslüman dünyanın, mazlumların umudu Recep Tayip Erdoğan var. Bir tarafta da artık kaç kişi olduğunu bizim de bilmediğimiz kendilerinin de bilmediği bir ortaklık yapısı var. Şu anda bu işten ne kadar çok faydalanabiliriz diyen, bir taraftan da oturdukları masanın dışına çıkar çıkmaz televizyon ekranlarında birbirlerine demedik laf bırakmayan bir grup. Biz Konya’nın ferasetine, Ereğlilerin ferasetine, Ereğlililerin Cumhurbaşkanımıza olan sevgilerini inanıyoruz. İnşallah 14 Mayıs akşamı Ereğli sandıkları patlatıp Cumhurbaşkanımıza destek olacak” sözlerini kullandı.

“BİZ ESER VE HİZMET SİYASETİNİN YOLCULARIYIZ”

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, “Yarı olimpik yüzme havuzumuz, gençlerimiz için, Ereğlili hemşehrilerimiz için hayırlı olsun. Hamdolsun belediye başkanlarımız, hükümetimiz, bakanlarımız her gittiğimiz yere eserler bırakarak gidiyoruz. Eserler hediye ederek geliyoruz. Zaten bizim geleneğimiz bu. Zaten Cumhur İttifakının yapısı bu. Biz laf değil; iş yapıyoruz. Biz hayal değil; gerçeklerle konuşuyoruz. Şimdi de Ereğli ilçemize bu güzel spor kompleksini hediye ediyoruz. Şehirlerimiz güzelleşiyor. Konya’mız gelişiyor. Her gittiğimiz yerde eserlerimizle konuşuyoruz. Biz eser ve hizmet siyasetinin yolcularıyız” ifadelerine yer verdi.

38 MİLYON LİRALIK YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU DUALARLA AÇILDI

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, MHP Konya Milletvekili Adayları Celil Çalış, Bilal Yiğit, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Seyit Mehmet Sümer’in de katıldığı programda Ereğli Kapalı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun açılışı dualarla yapıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkan Altay ve protokol üyeleri Ereğli’de esnaf ziyaretlerinde de bulunarak esnafa hayırlı işler diledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*