Cyberwise AB ve CEMEA Bölgesinde PCI CPP Denetim Hizmeti Sunacak

PCI Konseyinin CPP (Card Production and Provisioning) programı için denetim hizmeti sunmaya başlayacak olan Cyberwise, kart üretimi ve basımı yapan firmaların denetimini AB ve CEMEA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgelerinde gerçekleştirecek.

15 yılı aşkın süredir PCI DSS denetimleri yapan Türkiye’nin lider siber güvenlik şirketi Cyberwise bu alanda hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. PCI SSC tarafında Card Production Security Assessor (CPSA) sertifikası alan Cyberwise Nisan 2023 itibariyle AB ve CEMEA (Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgelerinde PCI Konseyinin CPP (Card Production and Provisioning) programı için denetim hizmetleri sunmaya başlayacak.

Bu kapsamda mantıksal ve fiziksel olmak üzere iki ayrı standard altında, kart üretim, ön-kişiselleştirme, kişiselleştirme, basım, kart verisi hazırlama, gönderim ve postalama, PIN iletimi, mobil provizyon hizmetlerini sunan kurumlara PCI CPP denetim hizmeti sunularak söz konusu hizmetlerin güvenlik ve gizlilik gereksinimlerine uyumu değerlendirilecek. 

Global PCI standartlarına uyumlanmanın gerekli güvenlik ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için önemli bir rehber olduğunu ifade eden Cyberwise Denetim Ve Uyumluluk Grup Müdürü Sefa Karabulut şunları söyledi: “Siber güvenlik alanında bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren bir firma olarak, her türlü riski minimize etmenin en önemli yollarından birinin global standartlara uyumlanmak olduğunu biliyoruz. Uzun yıllardır PCI DSS, 3DS ve PIN denetimleri yapan bir firma olarak firmaların uyumluluk süreçlerinde önemli bir destek sunduk. Şimdi CPP denetimleriyle verdiğimiz hizmeti daha kapsamlı olarak sunabileceğiz. Bu durum, şirketlerin tek bir firma ile önemli uyumluluk süreçlerini kolaylıkla tamamlamalarını sağlayacak ve önemli bir avantaj yaratacak” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*