Emlakjet’ten acil nakit ihtiyacıyla evini satmak isteyenler için hızlı ve güvenli çözüm: Jetsat

Emlakjet, yenilikçi uygulamaları ile gayrimenkul sektöründe öncü olmaya devam ediyor:

Çevrim içi gayrimenkul platformu Emlakjet, gayrimenkul piyasasındaki satıcı ve alıcıların yaşadığı zorlukları azaltmak üzere geliştirdiği yenilikçi uygulamalar ile öne çıkıyor. Acil nakit ihtiyacıyla evini satmak isteyenlere çözüm olan Jetsat uygulaması hızlı ve güvenli çözüm sunuyor. Ayrıca uygun gayrimenkul arayışında olanlar ise JetFırsatlar ile aradığı fırsatı yakalayabiliyor. Emlakjet, yayınladığı son reklam serisi ile de evini satmaya çalışanların yaşadığı zorluklar esprili bir dil ile anlatılıyor. Jetsat özelliğinin vurgulandığı kampanyada “Gayrimenkulün sorun çözen gerçek kahramanı” söylemi öne çıkıyor.

 

Ayda 80 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 20 milyon ziyaretçisi ile emlak seri ilan sektörünün öncü platformu Emlakjet, gayrimenkul piyasasındaki satıcı ve alıcıların yaşadığı zorlukları kolaylaştırmak üzere hayata geçirdiği Jetsat ve JetFırsat çözümleri ile dikkat çekiyor.  Gayrimenkul sektörüne getirdiği yenilikler ile dikkat çeken Emlakjet’in, İstanbul, İzmir ve Antalya’da ‘’acil nakde ihtiyacı olan ve evini satmak isteyen ev sahipleri” için sunduğu “Jetsat Hızlı Konut Satma Hizmeti” çözümü hızlı konut satma hizmeti olarak öne çıkıyor. Ev satışını hızlı, kolay ve güvenli şekilde yapmak isteyenlere iLab Holding ve Emlakjet güvencesiyle akıllı ve güvenilir bir çözüm olarak ihtiyaç duyulan nakde 5 gün içerisinde ulaşabilme imkanı sunuluyor.

Emlakjet Jetsat çözümü ile İstanbul, İzmir ve Antalya’da bulunan evini satmak isteyen son kullanıcılar, Emlakjet web sitesinde bulunan Jetsat başvuru sayfasına ana sayfadan ulaşıp konut bilgilerini ilettikten sonra, Emlakjet 48 saat içinde teklifini sunuyor. Evini satmak isteyen son kullanıcı Emlakjet tarafından verilen teklifi kabul ettiği takdirde, evin satışı toplam 5 günde gerçekleşiyor. Emlakjet Jetsat hizmetten sadece bireysel olarak evini satmak isteyenler değil, aynı zamanda Emlakjet’in binlerce emlak danışmanı da portföyleri için teklif alabiliyor. İlk duyurulduğu Mayıs 2020’den bu yana İstanbul’da binlerce son kullanıcı ve Emlakjet danışmanı Jetsat’tan teklifi alırken, uygulama pandemi döneminde zorluk yaşayan gayrimenkul piyasası içinde bir nefes oldu. 

Jetsat ile ev satışı kolay, hızlı ve güvenilir 

Jetsat hizmetine emlakjet.com web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Acil olarak satış yapılması istenen evin bilgilerinin Jetsat üzerinden girilmesi durumunda gayrimenkulün bilgileri Emlakjet ekibine iletiliyor. Jetsat tarafından talep edilen bilgilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra iki gün içerisinde satış yapmak isteyen emlak ev sahibine teklif gönderiliyor. Satış yapmak isteyen ev sahibinin teklifi kabul etmesinin ardından Jetsat ekibi evi ziyaret ederek bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek rapor hazırlıyor. Sonraki süreçte SPK lisanslı bir Gayrimenkul Değerleme Uzmanı tarafından gayrimenkulün satışında herhangi bir engel olup olmadığı tespit edilmesi ve teklifin satışı gerçekleştirecek ev sahibi tarafından uygun görülmesi durumunda, satın alma işlemleri Jetsat tarafından tamamlanıyor ve ödeme satışı gerçekleştiren ev sahibinin banka hesabına aynı gün içinde eft, havale ya da bloke çek yöntemi ile yapılıyor. Üstelik tüm işlemler sadece beş iş günü içerisinde tamamlanıyor.

Jetsat hizmeti kapsamında teklif verilen evlerin; krediye uygun olması gerekiyor ve evin değeri 500.000 TL ve 2.500.000 TL arasında olması; evin boş olması ya da ev sahibinin oturuyor olması; ve site dışında ise evin giriş kat ve altı ya da dubleks daire olmaması gerekiyor. 

“Gayrimenkul piyasasına nefes olduk”

Sektöre yenilikler getirerek, sektörü geliştirmenin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirten Emlakjet CEO’su Tolga İdikat, “Jetsat hizmeti ile evini acil olarak nakde çevirmek isteyen kişilere çözüm sunarak piyasadaki nakit akışının hızlanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Emlakjet olarak Jetsat hizmetimiz ile ev satışı için geçen 2 – 3 aylık süreleri 5 güne indirdik. Bu hizmet ile uzun ve zorlu olan ev satma sürecini, “hızlı, kolay ve güvenli” bir hale dönüştürüyoruz. İlk olarak İstanbul’da başladığımız Jetsat hizmetimizi daha sonra İzmir ve Antalya’nın tüm ilçelerine yönelik olarak yaygınlaştırdık. Jetsat hizmetimizi hayata geçirdiğimiz Mayıs 2020’den itibaren bugüne kadar onbinlerce başvuru geldi. Öncülük ettiğimiz bir inovasyon olan Jetsat hizmetimizle, zorluklar yaşayan gayrimenkul piyasasında ev alım satımını teşvik ederek nefes olduk.” dedi. 

İdikat ayrıca, “Emlakjet Jetsat hizmeti ile satın alacağımız evleri, premium emlak ofislerimiz vasıtası ile tekrar avantajlı fiyatlardan satıyoruz. Böylece hem ev alırken hem de satarken üye emlak ofislerimizin kazancına kazanç katmak ve emlak ekosistemindeki işlem hacmini artırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz teklif adedini günde bin adede çıkarıp sene sonuna kadar da bin’den fazla işlem rakamına ulaşmak. Bu ve benzeri projelerle gayrimenkul sektörünü geliştirmeye devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Emlakjet Premium ofisleri müşterilerine alternatif bir gayrimenkul ürünü sunarak hizmet kalitelerini arttırıyor.

Emlakjet, Jetsat çözümünü anlattığı bir de reklam kampanyası başlattı. İki filmden oluşan ve ev sahiplerinin gayrimenkulünü satarken yaşadığı zorlukları esprili bir dilde anlattığı reklam kampanyasında gayrimenkul satışındaki klişeleşen sorunlar kahraman arketipi ile izleyenlere yine esprili bir dille anlatılıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*