Engelsiz Taksi bayramda görev başında

Kocaeli’de engelli vatandaşlara yönelik hizmet veren Büyükşehir’in Engelsiz Taksi araçları bayramda da görev başında olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin engelli vatandaşların ulaşımlarını sağlamak maksadıyla hizmete aldığı Kocaeli Engelsiz Taksi, Ramazan Bayramında da görev başında. Büyükşehir’in Engelsiz Taksi hizmetiyle engelli vatandaşlarımızın başta sağlık, eğitim, spor, sosyal ve kültürel olmak üzere her türlü ulaşım ihtiyaçlarında zahmetsizce gidecekleri yerlere ulaşım imkânı sağlanıyor.

RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞIYOR

Tüm Kocaeli’de hizmet veren ve randevu sitemiyle çalışan “Engelsiz Taksi” 2023 Ocak ayından bu yana 6 bin 200 kez vatandaşın ulaşım talebini karşıladı. Şehrimizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarına ulaşabilmelerini sağlamak maksadıyla hayat geçirilen Engelsiz Taksiden faydalanan 91 yaşındaki Enver İzgi, ‘’Kocaeli Engelsiz Taksi, salı, perşembe ve cumartesi günleri yani haftada üç gün gelip beni diyalize bırakıyor. Ardından tedavi bitince akşamüstü beni gelip alıp evime bırakıyorlar. Çok çok çok memnunum. Herkesin Ramazan Bayramını kutlarım’’ dedi.

 

18 ENGELSİZ TAKSİ İLE HİZMET

Engelsiz Taksi ile sağlık sorunu yaşayanları hastaneye, böbrek yetmezliği olanları diyaliz merkezine, fizik tedavi merkezine, okula, dershaneye, alışveriş merkezine, sosyal ve kültürel etkinliklere götürülüp tekrardan evlerine bırakılıyor. Akülü tekerlekli sandalye kullanan bir yolcu ve bir refakatçi kapasiteli 6 adet hafif ticari araç, 13 oturma kapasiteli 5 tekerlekli sandalye taşıma kapasiteli 1 otobüs, tüm engel grupları için 16 kişilik 1 minibüs, 1 binek araç ve 6 refakatçi kapasitesi bulunan 9 adet özel tasarım kaldırma mekanizması bulunan araçlarla hizmet veriliyor.

 

İRTİBAT VE BAŞVURU İÇİN 153

Başta sağlık hizmetleri olmak üzere eğitim kurumları, resmi kurumlar yanında sosyal etkinlikler için gelen talepler Engelsiz Taksi ile karşılanıyor. 07.00 ile 23.00 arasında hizmet veren Engelsiz Taksi’de ayrıca gece 23.00 ve sabah 07.00 arasında havaalanı transferleri ve hastane çıkışlarına da destek olunuyor. Engelsiz Taksi hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 153 numaralı çağrı merkezinden randevu alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*