Genç KOMEK Bosnalı Çocuklarla Buluştu

Konya’da ve Balkanlarda yaz aylarında açtığı kurslarla çocukların gelişimine katkı sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK, Yunus Emre Enstitüsünün Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Çocuk Şenliği kapsamında düzenlediği Türkiye Günleri’nde Saraybosnalı çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleştirdi.

Konya’da ve Balkanlar’da açtığı kurslarla çocuklara eğitimler veren Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK, Bosna-Hersek’te düzenlenen Çocuk Şenliği’nde Bosnalı çocuklarla buluştu. 

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Saraybosna Büyükelçiliğinin desteğiyle bu yıl 10’uncusu düzenlenen Çocuk Şenliği, 6-7 Mayıs tarihlerinde Zenica ve Saraybosna’da “Tercihim Türkçe” projesi kapsamında gerçekleştirildi. Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK de proje kapsamında Saraybosna’da düzenlenen Türkiye Günleri’nde kurduğu stant ile Bosnalı çocuklar için; boncuk boyama, tuval mandala, tuval boyama, halı dokuma, seramik hamuru gibi etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinlikte geleneksel Türk mutfağından yemekler ve tatlılar da katılımcılara ikram edildi.

Genç KOMEK Koordine ekibi tarafından her yaz binlerce öğrencinin eğlenerek öğrendiği yaz okulu programının anlatıldığı şenlikte, çevrimiçi, çevrimdışı ve yüz yüze eğitimlerin materyal ve kitaplarını detaylarıyla anlatılarak katılımcılar bilgilendirildi. Sadece Konya ile sınırlı olmayan Genç KOMEK eğitimlerinin Balkanlarda da verilmeye başlandığı hatırlatılarak bu yaz alınacak kayıtlar hakkında katılım sağlamak isteyen öğrenci ve velilere bilgi verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*