Konya Büyükşehir ve Meram Belediyesi İş Birliğiyle Şehre Kazandırılan Konevi Sosyal Tesisleri Açıldı

Buranın ilçemize kazandırılmasında en büyük pay sahibi olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti belediyeleri olarak her zaman eser siyaseti yaptıklarını belirterek, “Bakın seçimlerden iki ay geçmiş böyle önemli bir tesisin açılışını yapıyoruz. Durmadan, dinlenmeden şehrimize yeni bir eser kazandırmak için yoğun gayret içerisindeyiz ve bunu birlikte yapıyoruz” diye konuştu. Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan’ın da bulunduğu programda konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, “Konya’da sadece binalar yapılmıyor; gerek Büyükşehir gerek üç merkez ilçe belediyemiz bu binaların içini nitelikli şekilde dolduruyor” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Konevi Sosyal Tesisleri’nin açılışı yapıldı.

Programda konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tesisin Konya’daki birlik-beraberlik, istişare ve koordinasyonun en güzel örneklerinden biri ve Konya Modeli Belediyecilik çatısı altında yakalanan başarının tesadüfi olmadığının en güzel örneği olduğunu ifade etti. 

“BURANIN KAZANDIRILMASINDA EN BÜYÜK PAY SAHİBİ KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLDU”

Konevi Sosyal Tesisi’nin vatandaşlarla yapılan istişareler sonucu doğduğunu kaydeden Başkan Kavuş, “Bir sosyal tesisten beklenen neyse hepsini içinde karşılayacak şekilde projelendirildi. 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan tesis, bu bölgeye sosyal, kültürel ve ekonomik alanda değer katacak. Konevi Sosyal Tesisi’nde; Bilgehane, Emekliler Lokali, yüzme havuzu, spor salonu, bay-bayan fitness salonu, sauna, hamam, kapalı ve açık otopark alanlar ile ticari alanlar bulunuyor. Bu özellikleriyle farkını ortaya koyacak ve buradan yararlanan herkesin inşallah beğenisini kazanacak. Buranın ilçemize kazandırılmasında en büyük pay sahibi olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

KARAARSLAN HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, açılışı yapılan Konevi Sosyal Tesisi’nin hayırlı olmasını dileyerek, “Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz insanlarımızın rahatlığı için böyle tesisleri şehrimize kazandırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Meram Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“GÜZEL BİR İŞ BİRLİĞİ, BEREKETLE SONUÇLANAN BİR ESER”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve Meram Belediye Başkanımızın birlikte emek verip örnek modelleri gerçekleştirmek adına yaptıkları çalışmaların, gayretlerinin bir ürünü. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve Meram Belediye Başkanımızın şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güzel bir iş birliği, bereketle sonuçlanan bir eser. Hem mahallemizin hem de bu yörenin pek çok faaliyetinin, 7’den 77’ye herkesin hizmet alacağı, hanım kardeşlerimizin, beylerin istifade edeceği, yörenin ihtiyacı olan ticari alanların olduğu tesis takdire şayan” diye konuştu.

“SEÇİMLERDEN İKİ AY SONRA BÖYLE ÖNEMLİ BİR TESİSİN AÇILIŞINI YAPIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti belediyeleri olarak her zaman eser siyaseti yaptıklarını vurgularayarak, “Bakın seçimlerden iki ay geçmiş böyle önemli bir tesisin açılışını yapıyoruz. Durmadan, dinlenmeden şehrimize yeni bir eser kazandırmak için yoğun gayret içerisindeyiz ve bunu birlikte yapıyoruz. Bu iş yıllarca sürüncemede kalmıştı ama Meram Belediyemizle birlikte böyle güzel bir tesis ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

BİLGEHANE SAYISI 25’E ULAŞTI

Tesiste yer alacak Bilgehaneyle birlikte Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehane sayısının 25’e ulaştığını kaydeden Başkan Altay, “Bilgehaneler artık Konya’nın en önemli markalarından birisi haline geldi. Bilgehanelerde 15 bin çocuğumuza eğitim veriyoruz. Önceki gün Cumhurbaşkanımızın ülkemize kazandırdığı Hafızlık İmam Hatip sınavını kazanan çocuklarımızla bir araya gelmiştim. Konya’da çok güzel örnekleri var. Başta Mustafa Kaplan İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere çocuklarımız temel dersleri alırken bir taraftan da hafızlıklarını tamamlıyor. Elhamdülillah ki Bilgehanelerimizdeki hafızlık okuluna başvuran 251 çocuğumuzun 249’u bu sınavda başarılı oldu” açıklamasını yaptı.

“İNŞALLAH İÇİNDE ÇOK GÜZEL NESİLLER YETİŞECEK”

Son dönemde yaşanan süreçlerin Türkiye’nin güçlü ve bölgesinde lider olması gerekliliğini gösterdiğini vurgulayan Başkan Altay konuşmasına şu sözlerle devam etti: 
“Bunu yapmanın yolu da imanlı bir nesle sahip olmak. Onun için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Sayın Valimizin liderliğinde biz de Bilgehanelerde çocuklarımızın eksiklerini tamamlamaya, milli-manevi duygularını beslemeye, vatanını, milletini seven bir nesil yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bu bilgehanemiz en güzel bilgehanelerimizden biri oldu. İnşallah içinde çok güzel nesillerin yetiştirileceği bir alan olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a birlikte çalışma kültürüne verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Böyle bir eser çıkarmak çok kolay değildi ve hep birlikte bunu başarmış olduk. Hayırlı olsun.”

“BELEDİYELERİMİZ YAPILAN BİNALARIN İÇİNİ DOLDURUYOR”

Konya Valisi Vahdettin Özkan ise projede emeği geçenlere teşekkür ederek, “Konya’da sadece binalar yapılmıyor; gerek Büyükşehir gerek üç merkez ilçe belediyemiz bu binaların içini nitelikli şekilde dolduruyor. Sosyal olarak, kültürel olarak, manevi olarak insanlarımızın yetişmesine rehberlik eden çok fonksiyonlu merkezler olarak icrai faaliyette bulunuyor. Bu bizim en kıymetli hizmet alanımız. Bilgehaneler veya çok amaçlı bu tür merkezler, medeniyet değerlerimizin, kültürel değerlerimizin oluşması noktasında faaliyet icra ediyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilçe belediyelerimize, destek veren tüm kurum kuruluşlarımıza nitelikli hizmetleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi ile Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın da katıldığı programda konuşmaların ardından Konevi Sosyal Tesisi’nin açılışı dualarla yapıldı.
Kurdele kesiminden sonra programa katılan protokol tesiste incelemelerde bulundu.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*