Muğla Büyükşehir Belediyesi Wi-fi Hizmetinden 5 Ayda 40 Bin Kişi Yararlandı

Vatandaşların her alanda yanlarında olmak için projeler üreten Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde vatandaşlar ve özellikle öğrenciler tarafından yoğun kullanılan alanlarda ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti veriyor. 7 ilçede, 18 farklı noktada ücretsiz ve kotasız hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden 2024 yılı başından itibaren yaklaşık 40 bin kişi yararlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinden yararlanan üniversite öğrencileri günümüz çağında her şeyin internetten telefonla yapıldığını, hayat pahalılığının internet paketleri ücretlerini de arttırdığını söyleyerek Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinin çok önemli olduğunu belirttiler.

Cem Ozan Yılmaz; “Günümüzde telefonlar hep elimizde, internet paketleri yetmiyor”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi Cem Ozan Yılmaz internetin hayatlarının bir parçası olduğunu, Büyükşehir’in ücretsiz Wi-fi hizmetinin işlerine yaradığını belirtti. Cem Ozan Yılmaz; “Ücretsiz Wi-fi hizmeti ile Kötekli Yoğurtçu Parkı’nda karşılaştım. Gayet güzel bir uygulama. Şehrin birçok noktasında varmış. Günümüzde telefonlar hep elimizde. İnternet paketleri bazen yetmiyor. Ücretsiz Wi-fi hizmeti olması bizim işimize yaradı.”

Yiğit Deveci; “Büyükşehir’in çalışmaları çok verimli”

Biyokimya Bölümü’nde doktora öğrencisi Yiğit Deveci internet paketlerinin çok pahalı olduğunu, ücretsiz Wi-fi hizmetinin çok yararlı bir hizmet olduğunu belirtti. Yiğit Deveci; “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının çok verimli olduğunu düşünüyorum. İnternetle alakalı hizmet çok faydalı, bende kullandım. İnternet paketleri çok pahalı. Ücretsiz Wi-fi bu nedenle çok yararlı.”

Murat Yantır; “İnternet günümüzün olmazsa olmazı”

Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük öğrencisi Murat Yantır’da Wi-fi hizmetinden yeni haberdar olduğunu, sisteme girişinde çok kolay olduğunu söyledi. Murat Yantır; “Ücretsiz Wi-fi hizmetinden şimdi haberdar oldum. Hemen denedim ve giriş gayet kolay. İnternet günümüzün olmazsa olmazı. Tarifeler çok pahalı olduğu için böyle bir hizmetin olması öğrenciler için çok faydalı. Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Gamze Akkaya; “Öğrencilerin yoğun olduğu alanlarda Wifi hizmet çok önemli”

Spor Bilimleri Son sınıf öğrencisi Gamze Akkaya’da interneti sosyal medya ve diğer uygulamalar için kullandıklarını, özellikle öğrencilerin yoğun yaşadığı alanlara kurulmasının çok önemli olduğunu söyledi. Gamze Akkaya; “Wifi hizmetini öğrendikten sonra kullanmaya başladım. Bazı telefon hatlarının az çektiği alanlarda ve özellikle öğrencilerin yoğun olduğu alanlara konulması çok iyi olmuş.” dedi.

Hüseyin Özgün Anbarlı; “Ücretsiz Wi-fi hizmeti ile 40 Bin vatandaşımıza ulaştık”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda çalışan  Hüseyin Özgün Anbarlı ücretsiz ve kotasız Wifi hizmetini 7 ilçede 18 farklı noktada verdiklerini söyledi ve bu hizmetten 2024 Ocak ayından bugüne 40 bin vatandaşın yararlandığını belirtti. Vatandaşların ilgili lokasyonlarda MBB Wifi isimli kablosuz ağa bağlanarak kişisel bilgilerini girmeleri gerektiğini söyleyen Hüseyin Özgün Anbarlı vatandaşların onay kutucuklarını işaretleyip SMS doğrulaması ile ücretsiz Wifi hizmetinden hemen yararlanmaya başlayabileceklerini belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*